gontard

Gontard Yann

CEO of Corporate Segment Central & Eastern Europe Sodexo On-site Services

Francuz od 1968 r.

Polak od 2000 r.

Yann Gontard pochodzi z Francji, ale zawodowo jest związany z Polską, gdzie od 1992 r. mieszka i pracuje na stałe. Dziś, blisko 25 lat później, Yann dysponuje bogatym doświadczeniem w branży medialnej (był między innymi Dyrektorem Zarządzającym Dziennika Bałtyckiego oraz Gazety Poznańskiej) i telekomunikacyjnej, gdzie rozwijał spółkę TP Internet i ofertę szerokopasmowego dostępu do sieci. Jego doświadczenie w segmencie outsourcingu zaczęło się w 2004 roku, kiedy to stworzył od podstaw polski oddział firmy Sitel światowego lidera w zakresie obsługi klienta.

Yann dołączył do Sodexo w 2007 roku, obejmując stery w stabilnej, odnoszącej sukcesy firmie i pełniąc w niej funkcję Dyrektora Generalnego Sodexo Polska. Pod koniec 2012 r. objął stanowisko CEO Central Europe, odpowiadając za działania Sodexo nie tylko w Polsce, ale także w Czechach i na Słowacji. Od września 2015 r. Yann pełni funkcję CEO of Corporate Segment for Central & Eastern Europe i na co dzień odpowiada za usługi Sodexo w segmencie korporacji na terenie Europy Środkowej i Wschodniej (na obszarze Rosji, Polski, Czech, Słowacji i Węgier).

Zdaniem Yanna sukcesem Sodexo jest nie tylko efektywność oferowanych usług, ale przede wszystkim zaangażowanie pracowników. Yann jest wielkim zwolennikiem zwiększania uprawnień pracowników oraz zmiany ich podejścia do wykonywanej pracy. Yann określa to jako proces „od kontroli do samokontroli”, przy jednoczesnym podkreślaniu wolności, ale i odpowiedzialności. Yann inspiruje i mówi o wartościach i zasadach podczas szkoleń zewnętrznych, a także tych realizowanych dla pracowników Sodexo różnych szczebli.

Niezwykle istotnym elementem, który Yann z pasją promuje, jest też równowaga, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Sam trenuje pływanie, jazdę na rowerze i biegi. Każdego roku dwukrotnie bierze udział w triathlonie (w wersji Ironman), a także startuje w dwóch maratonach – co, jak podkreśla, wymaga dużej dozy codziennej samodyscypliny.